Nowa sekcja w ramach PTMyk

Szanowni Państwo, drodzy miłośnicy Grzybowego Królestwa,

Pragniemy  przedstawić Państwu pomysł utworzenia nowej sekcji w ramach Polskiego Towarzystwa Mykologicznego, której nadajemy wstępną nazwę – „Grzyby w interakcjach. Przyroda to dla nas sieć zależności symbiotycznych, w wyniku których następują zmiany cech historii życia i dostosowania wszystkich jej komponentów. Pragniemy zwrócić uwagę na kluczową rolę grzybów (szczególnie endofitycznych) w tego typu relacjach i pokazać specyfikę ekologicznych i fizjologicznych  „manipulacji” tej grupy organizmów.

Zależy nam na współpracy ze wszystkimi, szczególnie z osobami, które kiedykolwiek zetknęli się z tego typu problematyką. Bardzo zależy nam także na zainteresowaniu ze strony entomologów, fitopatologów i badaczy zajmujących się biologią nasion.

Zapraszamy Państwa do naszej Sekcji. W załączeniu [pobierz plik pdf] przesyłamy plik z zarysem jej działalności. Strategicznym  punktem naszej aktywności będą warsztaty, dzięki którym będzie można lepiej poznać endofity grzybowe i nauczyć się je identyfikować. Swój udział w pracach Sekcji prosimy zgłaszać mailem na adres: gwi.ptmyk@gmail.com

Z wyrazami szacunku

Marlena Lembicz z „grupą poznańską”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.