Serdecznie zapraszamy do udziału w II Konferencji naukowej „Drzewa i lasy w zmieniającym się środowisku”, organizowanej przez Instytut Dendrologii PAN w Kórniku i Komisję Nauk Leśnych i Drzewnych Oddziału PAN w Poznaniu.

Konferencja w trybie on-line odbędzie się w dniach 11-13 października br.
Celem Konferencji będzie zaprezentowanie najnowszych wyników prac badawczych z zakresu biologii i ekologii drzew oraz funkcjonowania lasów w świetle obserwowanych obecnie i przewidywanych zmian w środowisku, w tym zmian klimatycznych. Konferencja umożliwi omówienie praktycznego wykorzystania nowej wiedzy w biologii stosowanej i leśnictwie, nakreślenie przyszłych kierunków i perspektyw niezbędnych badań, w tym badań interdyscyplinarnych oraz integrację ośrodków i środowisk naukowych.
Pierwsza edycja Konferencji, zorganizowana w 2016 roku, zgromadziła ponad 260 badaczy i praktyków z różnych ośrodków akademickich oraz reprezentujących instytucje, które bazują na aktualnej wiedzy i wdrażają ją do praktyki. Wyniki badań przedstawiono wówczas w 150 wystąpieniach (referatach i plakatach), a ich streszczenia opublikowaliśmy w formie materiałów konferencyjnych.
Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Instytutu (www.idpan.poznan.pl), na której będą aktualizowane informacje o planowanym wydarzeniu. Na stronie tej zamieszczone zostały także materiały konferencyjne, będące efektem pierwszej edycji tejże Konferencji.
 Szczegóły

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.